piątek, 20 grudnia 2013

MAM- Sports Cup- recenzja

Drugim produktem jaki otrzymaliśmy do przetestowania od firmy MAM jest kubek niekapek Sports Cup dla dzieci 12m+ o pojemności 330ml
 
 INNOWACJA
Specjalny ustnik nie wymaga użycia rąk, aby go otworzyć. Wystarczy zacząć pić, a napój automatycznie popłynie przez ustnik. Utrzymanie higieny może być tak proste!

ŁATWY W UŻYCIU
Unikatowy, zakrzywiony kształt z antypoślizgową powierzchnią sprawia, że trzymanie kubka nie jest dla dzieci problemem.

FUNKCJONALNY DESIGN
Opatentowany zaworek gwarantuje, że kubek nie cieknie i jednocześnie jest cały czas gotowy do picia.

Ok. 2-3 dni zajęło nam przestawienie się z butelki i bidonu na ten kubek, obecnie Oskar się z nim nie rozstaje :) Jak tylko jest spragniony od razu pokazuje paluszkiem na kubek lub przynosi go do mnie abym pomogła mu się napić (przechylić kubek). Przyzwyczaił się także do nowego ustnika co mnie bardzo cieszy, ponieważ dziecko powinno jak najwcześniej być odzwyczajane od butelki ze smoczkiem ze względu na szybsze pojawianie się próchnicy (długie ssanie butelkowego smoczka prowadzi do tzw. próchnicy butelkowej).
Kubek jest super rozwiązaniem na spacery czy podróż, ponieważ specjalny zaworek znajdujący się w ustniku zapobiega wylewaniu się napoju, nawet po przechyleniu kubka do góry nogami :) Kubek jest pojemny i bardzo wygodny do trzymania również, a może głównie przez małe rączki :) Samo czyszczenie kubka oraz zaworku jest bezproblemowe, jednak środek ustnika już nie jest taki prosty do dokładnego umycia i za to minus, włosia szczotki nie sięgają tak głęboko, a końcówka do mycia smoczków nie mieści się przy końcu ustnika. Drugim małym minusem jest brak miarki (skali) na kubeczku, nie wiem jak innym mamom, ale mi znacznie ułatwiłby życie :) po pierwsze lubię wiedzieć ile napoju wlewam i ile wypija moje dziecko w ciągu dnia, a po drugie łatwiej przygotowywałoby się w nim mleko. Te dwa drobne minusy nie rzutują jednak specjalnie na ogólnej ocenie kubka bo sprawdza się on u nas rewelacyjnie i zdecydowanie mogę go polecić wszystkim roczniakom :)


 Kubek można dostać w 3 wersjach kolorystycznych
 
My jesteśmy zadowoleni z użytkowania i zastanawiamy się teraz nad zakupem zielonego kubeczka :)4 komentarze:

 1. skoro mowisz ze dobry to chyba kupię od dawna sie nad nim zastanawiałam dla swoich dzieci

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, że Oskarkowi przypadł do gustu :)
  Ciekawe, czy i u nas by się sprawdził...

  OdpowiedzUsuń
 3. Oskar chyba bardzo zadowolony z nowego nabytku ;)

  OdpowiedzUsuń